Architektonická štúdia Rodinný dom Elko na okraji lesa

with Nekomentované

Situácia s pôdorysom 1NP

Rodinný dom Elko je jednopodlažný dom s dispozíciou v tvare písmena L. Dispozícia s troma spálňami spĺňa požiadavky štvorčlennej rodiny. Jednotlivé krídla domu sú členené na dennú a nočnú zónu.Vstup do domu je situovaný zo severu súčasne so vstupom do garáže. Severná fasáda domu je uzavretá voči okoliu a naopak sa otvára smerom do záhrady k južným orientáciám.

 

 

podorys

 

Obývacia miestnosť je prepojená s kuchyňou no zároveň je čiastočne oddelená od kuchyne stienkou, ktorej súčasťou je z troch strán otvorený krb.  Kuchyňa a obývačka majú priamy výstup na terasu. Súčasťou architektúry domu je bazén, ktorý dotvára hmotové tvarovanie domu. Terasa s bazénom sú orientované na južnú stranu pozemku.

rodinny dom elko p1

Severný pohľad
Severný pohľad
Západný pohľad
Západný pohľad
Východný pohľad
Východný pohľad

Do nočnej zóny vedie chodba, ktorá je presvetlená troma francúzskymi oknami, ktoré prechádzajú až do stropných svetlíkov. Z chodby je možný prístup na terasu a prechod cez lávku bazéna. Spálňa rodičov je orientovaná južne (čo zaručí príjemné zobúdzanie s neskorším ranným slnkom) a detské izby východne (poobedné slnko)

1

 

Autor: Ing. arch. Martina Ťažká